Recotin

Jak złagodzić skutki ukąszeń owadów u dzieci?

Dzieci uwielbiają beztroską zabawę na świeżym powietrzu podczas wakacji czy weekendowych wypadów nad wodę lub do lasu. Pobyt w pobliżu wody lub w lesie wiąże się z potrzebą zabezpieczenia ich przed  oparzeniami słonecznymi, dbania o odpowiednią ilość spożywanej wody, stosowania nakryć głowy, a także dobranych odpowiednio do wieku, środków chroniących przed owadami i kleszczami.

Pora popołudniowa i wieczory, gdy upał staje się mniej dokuczliwy a pobyt na świeżym powietrzu dla wielu z nas bardziej komfortowy, to niestety czas zwiększonej aktywności komarów i meszek.

O ile ukąszenie komara nie jest groźne dla zdrowia dziecka, to wystąpienie podrażnienia skóry i swędzący „bąbel” powoduje drapanie się, co może doprowadzić do uszkodzenia naskórka i miejscowego nadkażenia. Warto więc, możliwie jak najszybciej zastosować środek, który złagodzi świąd, a dodatkowo schłodzi, zmniejszy stan zapalny i zregeneruje naskórek. Do tego celu można użyć żelu Recotin, lub opracowanych głównie z myślą o dzieciach specjalnych plasterków po ukąszeniach owadów. Zaletą plastrów Recotin, oprócz natychmiastowego działania kojącego, jest zabezpieczenie skóry przed jej mechanicznym uszkodzeniem. Dodatkowym atutem są znajdujące się na plasterkach sympatyczne, opracowane z myślą o najmłodszych, ilustracje zwierzątek.

Powrót
Przygotuj się na sezon!